Прво основно јавно тужилаштво у Београду дана 03.11.2019. године закључило је споразум о признању кривичног дела са окривљеним К.С. због извршења кривичног дела Насилничко понашање из члана 344. став 1. Кривичног законика, те истог дана закључило је споразум о признању кривичног дела са Ј.Н. због извршења кривичног дела Насилничко понашање из члана 344. став 1. у стицају са кривичним делом Тешка телесна повреда из члана 121. став 1. Кривичног законика, јер су дана 02.11.2019.године око 02:00 часа иза поноћи, у Београду, у пицерији „Трг“ у ТЦ „Стакленац“ у улици Македонска број 5, грубим вређањем и вршењем насиља према оштећеном, В.И. изазивањем туче, теже реметили јавни ред и мир, те је окривљени Ј.Н. тешко телесно повредио оштећеног В.И., при чему су окривљени кривично дело учинили из мржње због претпоставке да је оштећени хомосексуалац, због његове претпостављене сексуалне оријентације.
Наиме, након пријаве, по налогу тужилаштва, полиција је предузела све потребне мере и идентификовала извршиоце кривичног дела, окривљене К.С. и Ј.Н., којима је потом по налогу дежурног заменика јавног тужиоца Првог основног јавног тужилаштва у Београду одређено задржавање у Полицијској станици Стари град. Дана 03.11.2019.године пред Првим основним јавним тужилаштвом у Београду окривљени Ј.Н. и К.С. саслушани, те је у просторијама Тужилаштва испитан и сведок оштећени В.И. Након спроведених доказних радњи Прво основно јавно тужилаштво у Београду је дана 03.11.2019.године закључило споразум о признању кривичног дела, са Ј.Н. због кривичног дела Насилничко понашање из члана 344. став 1. у стицају са кривичним делом Тешка телесна повреда из члана 121. став 1. Кривичног законика и изречена му је условна осуда којом је утврђена казна затвора у трајању од једне године са провером у року од три године, те према окривљеном К.С. због извршења кривичног дела Насилничко понашање из члана 344. став 1. Кривичног законика изречена је условна осуда којом је утврђена казна затвора у трајању од осам месеци са роком провере од две године.
Дакле, поштујући „Смернице за кривично гоњење злочина из мржње“, које је израдило Републичко јавно тужилаштво у сарадњи са Мисијом ОЕБС у Србији, Тужилаштво је током поступка прикупило доказне из којих се утврђује да је кривично дело учињено из мржње, те да је мржња била побуда за извршење кривичног дела и из тих разлога, приликом закључења споразума о признању кривичног дела, ову околност је третирало као посебну околност за одмеравање казне сходно одредби члана 54а. Кривичног законика, дакле као отежавајућу околност.
Закљученим споразумом Тужилаштво указује да су понашања окривљених друштвено неприхватљива и овим ставом Тужилаштво је исказало да је код нормирања злочина из мржње и примене члана 54а. Кривичног законика, изражена и превентивна улога, а не само строже кажњавање и тиме је Тужилаштво јасно послало поруку да не гледа благонаклоно да било ко угрожава жртву због њене евентуалне припадности одређеној друштвеној групи према којом има предрасуде и осећа мржњу.